Авион X-Twin EVO со далечинско Silverlit

2290ден

внеси »
Шифра на производот 85736 Категории ,

Опис

Авион X-Twin EVO со далечинско Silverlit

Откријте го овој прекрасен X-Twin радио-контролиран авион. Уникатен дизајн! Овој авион нуди неверојатни летечки сензации благодарение на лесниот и отпорен материјал од кој е направен! Идеален за почетници кои сакаат да се забавуваат со лесен за употреба радио контролиран авион! Овој лесен и силен авион е отпорен на сите удари!

Технологија од 2,4 Ghz, за внатрешна или надворешна употреба со 3 нивоа на тежина и 2 канали. Оваа технологија обезбедува подобра стабилност и реагирање на контролите. Децата ќе сакаат да управуваат со овој авион со можност да го летаат на растојание од 60 метри! За возраст над 10 години.

*Silverlit X-twin Evo е радио-контролиран авион;
*Се состои од мек и флексибилен материјал сличен на гума;
*Погоден и за мали и за големи авијациски ентузијасти;
*Опсег: 200 метри;
*Предавателот исто така функционира и како полнач за Li-PO батеријата која е приложена со авионот RC;
* Големина на пакувањето: 35 x 9 x 33 cm.
* Користи батерии: 4 x AA (не се вклучени)

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.