Робо Дино за тренирање – Silverlit Train My Dino

2790ден

внеси »
Шифра на производот 88482 Категории , ,

Опис

Родители, оваа играчка е наменета за деца. За да бидете сигурни дека децата си играат безбедно, ве молиме прегледајте ги овие упатства со деца:  Не поместувајте ја играчката додека се движи; Заштитете ги рацете, косата и облеката кога играчката е вклучена; Отстранете ги батериите од играчката кога не ги користите.

Специјални трикови:

Следи ми ја раката – Кога Дино не мрда, мавтај пред него. Ќе рика и ќе се сврти кон твојата рака.
Хранење – Кога Дино не се движи, ставете ја раката во близина на неговата вилица. Тој ќе ја смета вашата рака како храна.
Игра со топка:

Преку предавателот можете да ја контролирате играта на Дино со топката.

Складирање на батерии:

Ако Дино остане сам без да го допрете, тој ќе се префрли во режим на мирување. Допрете го челото на Дино или користете го предавателот за да го разбудите.

Дино ќе престане да се движи ако е превртен. Стави го на рамна површина и го погали го по челото.

Потребни батерии: 4 x 1,5 V AAA / LR03 / AM4 (не се вклучени)

За подобра употреба, користете алкални батерии.

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.