SmarTrike® Dazzle 5-in-1 трицикл

13990ден 10990ден

внеси »
Шифра на производот 680110 Категории , , , ,

Опис

Детски трицикл 5 во 1 SmarTrike Dazzle

Детскиот трицикл „Dazzle“ 5 во 1 е иновативен модел на „Smart Trike“, кој се претвора во пет различни варијанти поврзани со фазите на раст на вашето дете. Трициклот е развиен со специјална патентирана технологија „Touch Steering“ за полесна контрола. Предното тркало ротира 360 ° за непречено и лесно маневрирање, а поставеното седиште му обезбедува стабилност на детето и удобност кога ако заспие. Црвеното копче ви овозможува лесно да се префрлите од режимот на управување во режим на трицикл.

Трициклот “расте” и се менува со вашето дете во следните 5 фази:

· Фаза 1: Седиштe што се врзува: Прилагодливото, лежечко седиште нуди високо ниво на удобност и подвижност за мирен сон на вашето дете, и  рачка за вртење за родителска контрола.

· Фаза 2: Трицикл со родителска контрола (10+ месеци): На возраст од 10 месеци бебето е удобно сместено на седиштето со висок грб. Тука родителот има целосна контрола над трициклот.

· Фаза 3:Управуван трицикл (18+ месеци): Кога бебето ќе наполни 18 месеци, можете да ја извадите сенката, но со ротирачката рачка родителот сеуште ја задржува контролата врз трициклот. Во исто време, вашето дете ќе може да го запознае светот околу себе, да развие чувство на рамнотежа и моторни вештини.

· Чекор 4: Трицикл за обука (24+ месеци): Кога вашето дете ќе наполни 24 месеци, преклопете го потпирачот за нозете и оставете го да научи да вози со педали.

· Фаза 5: Класичен трицикл (30-36 месеци): После 30-от месец, извадете ја рачката за родителската контрола и оставете го детето самостојно да го контролира трициклот.

Карактеристики:

· Рамка со безбедносна рачка за безбедност;

· Безбедносни ремени, сигурносни појаси;

· Висок потпирач за грб за поголема удобност;

· Рачка за родителска контрола – прилагодлива, телескопска;

· Сенка – лесно отстранлива;

· Сопирачки за нозете за родителот;

· Копче за лесно преминување од родителска контрола во контрола на детето;

· Патентирана технологија за вртење на предното тркало 360 °, за непречено и лесно маневрирање;

· Склоплив праг за нозете на детето;

· Педали со површина што не се лизга;

· Додатоци – торба за родителот, корпа за багаж со можност за расклопување, држач за шише;

· Тежина на трициклот 8,00 кг .;

· Погодно за деца од 10 месеци до 3 години.

 

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.