smarTrike Splash 5 in 1 трицикл 5 во 1 , син

9990ден 8590ден

внеси »
Шифра на производот 680300 Категории , , ,

Опис

Детски трицикл 5 во 1 smarTrike Explorer

Детскиот трицикл „Splash“ 5 во 1 е иновативен модел на „Smart Trike“, кој се трансформира во пет различни варијанти поврзани со фазите на раст на вашето дете. Трициклот е развиен со специјална патентирана технологија „Touch Steering“ за полесна контрола. Предното тркало ротира 360 ° за непречено и лесно маневрирање, а поставеното седиште му обезбедува стабилност на детето и удобност доколку заспие. Црвеното копче ви овозможува лесно да се префрлите од режимот на контрола од родител  во режим на самостојно возење.

Трициклот “расте” и се менува со вашето дете во следните 5 фази:

· Фаза 1: Седишта што се врзуваат: Прилагодливото, лежечко седиште нуди високо ниво на удобност и подвижност за мирен сон на вашето дете и лесно управување и вртење за родителот.

· Фаза 2: Трицикл со родителска контрола (10+ месеци): На возраст од 10 месеци бебето е удобно сместено на седиштето со висок грб. Тука родителот има целосна контрола над трициклот.

· Фаза 3: Водич за трицикл (18+ месеци): Кога бебето ќе наполни 18 месеци, можете да ја извадите сенката, но ротирачката рачка сè уште ја задржува контролата врз трициклот во рацете на родителот. Во исто време, вашето дете ќе може да го запознае светот околу себе, да развие чувство на рамнотежа и моторни вештини.

· Чекор 4: Трицикл за обука (24+ месеци): Откако вашето дете ќе наполни 24 месеци, преклопете го потпирачот за нозете и оставете го да научи самото да врти со педалите.

· Фаза 5: Класичен трицикл (30-36 месеци): После 30-от месец, извадете ја рачката за родителска контрола и оставете го детето самостојно да го контролира трициклот.

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.