Интерактивна играчка Панда сo бебе -Peek A Roo Panda-Roo and baby

5490ден

внеси »
Шифра на производот 6060420 Категории , ,

Опис

Интерактивна играчка Панда со бебе

Децата сакаат животни, изненадувања и музика.

Peek-a-Roo, слатката панда во експресивни бои го комбинира сето ова и нуди многу забавни можности за игра. Сè започнува со магичното раѓање на едно од трите слатки бебиња панди од интерактивната торбичка. Кога детето си игра со мајката панда Ро, може  да ја погали, ќе ја остави да скокне или да и ги притисне нозете –  бебето почнува да се движи во торбичката, што може да се види и почувствува однадвор. По кратко време, бебето храбро ќе излезе надвор и тогаш дознаваме кое бебе е внатре. Начинот на кој детето си игра со Мама Ру пред раѓањето го одредува карактерот на бебето: скокање дава живо бебе, нежното галење дава прилично мирно потомство. Бидејќи породувањето може да се доживее одново и одново, има повеќе од десет бебешки каприци што треба да се откријат. Повеќе од 150-те звуци и реакции прават мајката панда и бебето да изгледаат реалистични.

На крајот од денот, мама Ру го гушка своето бебе за да заспие – вашето дете го враќа во торбата на мама, каде што таа се гушка со длабока воздишка. Добра ноќ, драга Ру.

Начинот на кој детето си игра со мама-Ро, го определива  расположението бебето, па тоа може да излезе од торбата полека и сонливо, или да потскокне и да биде  и возбудено. Со различните 10 расположенија за откривање, играјте си повторно и повторно. Peek-A-Roo оживува со шармантни звуци и реакции Таа реагира на вашиот допир со звуци и движења, а истото го чувствува и нејзиното бебе кое се придвижува во нејзината торбичка.

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.