Камион за сладолед – Ice Cream Truck

1990ден 1690ден

внеси »
Шифра на производот 1634M Категории , , ,

Опис

Рецепти за сладолед
Измешајте ги сите состојки за сладоледот. Смесата не треба да се замрзнува однапред.

Здрава мешавина од сладолед

½ чаша млеко (120 ml);
2 лажици мелени боровинки.

Микс мешавина од сладолед
¼ чаша слатка павлака (60мл.);
¼ чаша млеко (60 ml.);
2 лажици чоколаден сируп (10гр.).

Мешавина од сладолед од ванила
¼ чаша слатка павлака;
¼ чаша млеко;
2 лажици шеќер (10 g);
2 капки арома од ванила,

Дозата во камионот за сладолед е по порција.

Изработка на сладолед
1. Подигнете го капакот на камионот. Отшрафете го тркалото на садот за сладолед и извадете го.
2. Подгответе го резервоарот за ладење.

Внимание! Солта се користи само за ладење и не е дел од сладоледот. Не мешајте ја со смесата за сладолед.

A. Пополнете го резервоарот до половина со мраз, и додадете три лажици морска сол.
Б. Дополнете го резервоарот за ладење со мраз.
В Затворете го цврсто капакот од резервоарот.
3. Вратете го резервоарот за ладење во камионот за сладолед.
4. Ставете ја смесата за сладолед до означената линија.
5.Затворете го камионот, сега е подготвен за правење сладолед.
6. Вклучете го копчето во позиција (1). Ставете го камионот на земја и оставете го да се движи наоколу. Кога музиката ќе запре и ќе се слушне звучен сигнал, земете го камионот и поставете го на масата.
7. .Вклучете го копчето за положба (2). , ислучете го камионот и извадете го готовиот сладолед.

Работи на батерии: 4 x 1,5V AA (не се вклучени во сетот).

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.