Xcelsior Drone SILVERLIT – дрон квадрокоптер со камера

8990ден

Производот е распродаден

Шифра на производот 84747 Категории ,

Опис

Дрон, 2,4G  4-канален , Xcelsior со HD камера

Дронот Xcelsior има елегантен и аеродинамичен труп со свеслосни ефекти. Беспилотното летало располага со 4 канален 2,4G  професионален фотоапарат со напредна камера. Нежните контролни вртења придонесуваат за стабилно HD видео при летање, дури и при остра промена на насоката. Камерата е далечински управувана, така што аголот на гледање може да се прилагоди до 90 степени. Уште повеќе, може да се поврзе со паметен телефон преку Wi-Fi врска за да ги гледате сликите во живо.

• Квалитет на фотографија / видео: 720p

• Микро SD мемориска картичка за фотографии / видео (не е вклучена картичка)

• Далечински управувач нагоре и надолу, камера до 90 степени

• жиро стабилизатор, што го олеснува летањето

• Батерија што може да се полни

Далечинскиот управувач работи со батерии од 4 х АА. ( не се вклучени )

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.