Машина за замрзнат јогурт – Make Your Own Frozen Yogurt Machine

990ден 790ден

внеси »
Шифра на производот 1602M Категорија

Опис

Состојки за правење замрзнат јогурт:
Овошје – банани, јагоди, праски или други плодови по ваш избор. Исечете го овошјето на мали парчиња и ставете ги во замрзнувач 2-3 часа, додека не се замрзнат целосно.
Јогурт – Ставете го јогуртот во пластични калапи и ставете ги во замрзнувач 2-3 часа. додека не замрзнат.

* За јогурт без млеко, користете само овошје.

Како да направите замрзнат јогурт
1. Ставете ги парчињата овошје во  машината за замрзнат јогурт.

2. Потоа ставете ги парчињата замрзнат јогурт во машината.

3. Завртете  ја рачката неколку пати во спротивна насока на часовникот за да ги измеша овошјето и јогуртот.

4. Ставете чаша на дното.

5. Свртете ја рачката надесно, додека чашата не се полни.

Споделени искуства

Сеуште нема споделени искуства

Само корисниците кои го имаат купено овој производ можат да споделуваат искуства.

  • Регистрација
Ја заборави лозинката? Ве молиме внесете го вашето Корисничко име или E-mail адреса. Откако ќе го притиснете копчето "Сакам нова лозинка" проверете ја вашата E-mail адреса, доколку не успеете да го најдете испратениот E-mail ве молиме проверете во spam сандачето.